A blogról

Férjünk, szüleink, nagyszüleink nem kis meglepetésére második babánk születésekor mosható pelenka használatára adtuk a fejünket. A környezetünkben a legtöbben ugyanígy rácsodálkoznak erre, hiszen ők is a sok robottal járó, higiénikusnak egyáltalán nem tűnő textilpelenkázásra asszociálnak, amely 20 évvel ezelőttig a moshatózással járt.



A szemlélet csak lassan változik, de mi látjuk a jövőjét és tapasztaljuk, hogy milyen sok hasonlóan gondolkodó anyuka van már hazánkban is. Úgy határoztunk, belevágunk mi is és megpróbálunk többet tenni a természetért, ill. környezetünkben is népszerűsíteni a környezetbarát pelenkázást.

Reméljük, mindenki megtalálja az őt érdeklő, érintő témákat a bejegyzések között - ha mégsem, szívesen vesszük az olvasók témajavaslatait!



2012. december 24., hétfő

A háztartási hulladék magyar sorsa

A KSH oldalain böngészve találtam egy érdekes és egyben kissé lehangoló táblázatot a települési szilárd hulladék kezeléséről, 2005-2011 között. A 4-5 000 ezer tonna szilárd szemét 70%-a még mindig lerakással ártalmatlanított, azaz szimplán összegyűjtik és telepeken tárolják, említésre méltó szelektálás, újrafeldolgozás nélkül. 
Az eldobható pelenka sajnos pont ilyen szemét, ráadásul a háztartási hulladék jelentős részét képezi.


Szerencsére vannak már hazánkban is olyan önkormányzatok, amelyek felismerik a hulladék mennyisége és az eldobható pelenkázás közötti kapcsolatot és támogatják az újrahasználható, azaz mosható pelenka használatát. 2009 vége óta létezik Terézvárosban a „pelenkasegély”-ként ismertté vált rendeletet, mely alapján mosható pelenka vásárlására igényelhető egyszeri támogatás. Környezetvédelmi javaslatnak indult, ám végül a szociális támogatások rendszerébe került :)