A blogról

Férjünk, szüleink, nagyszüleink nem kis meglepetésére második babánk születésekor mosható pelenka használatára adtuk a fejünket. A környezetünkben a legtöbben ugyanígy rácsodálkoznak erre, hiszen ők is a sok robottal járó, higiénikusnak egyáltalán nem tűnő textilpelenkázásra asszociálnak, amely 20 évvel ezelőttig a moshatózással járt.



A szemlélet csak lassan változik, de mi látjuk a jövőjét és tapasztaljuk, hogy milyen sok hasonlóan gondolkodó anyuka van már hazánkban is. Úgy határoztunk, belevágunk mi is és megpróbálunk többet tenni a természetért, ill. környezetünkben is népszerűsíteni a környezetbarát pelenkázást.

Reméljük, mindenki megtalálja az őt érdeklő, érintő témákat a bejegyzések között - ha mégsem, szívesen vesszük az olvasók témajavaslatait!



2013. augusztus 8., csütörtök

A víz keménységéről

Az ideális víz lágy … vagy kemény?

Bizonyára Ön is hallotta már a vízkeménység kifejezést, de tudja-e mit is jelent ez valójában? Min múlik a víz keménysége, mire gyakorol negatív illetve pozitív hatást?

A vízkeménység nem más, mint a vízben oldott ásványi anyagok (kalcium- és magnéziumsók) mennyisége. A vízkeménység mérésére Magyarországon általában a német keménységi fokot (nk˚) használják. A keménység mértéke német keménységi fokban mérve a következő képen alakul:
• 0-4 nagyon lágy
• 4-8 lágy
• 8-18 közepesen
• 18-30 kemény
• 30 fölött nagyon kemény

Minél keményebb a víz, a háztartási gépekben, vezetékekben a vízkövesedés és a korrózió kockázata annál nagyobb. Sokat hallani arról is, hogy a kemény víz negatív hatással bír a mosás során. Az állítás igaz, hiszen kemény vízben a mosószer nem oldódik megfelelően, így az megtapad a ruhán. Amennyiben kemény vízzel mos, az ideális mosóhatáshoz több mosószerre van szükség. A víz túlzott keménysége miatt a textíliák könnyebben veszítenek a színükből is.


(forrás: PraxisPlatform)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése